Звернення громадських організацій щодо знаходження комерційно-розважальних закладів у Будинку Профспілок
Заступнику голови Національної поліції України — начальнику Головного управління Національної поліції у м. Києві, полковнику поліції
Крищенку А.Є.
Начальнику Шевченківського УП ГУНП України в м. Києві, полковнику поліції
Приступі Г.Л.
Спільне звернення інститутів громадянського суспільства щодо неприпустимості знаходження комерційних і розважальних закладів у Будинку Профспілок (Майдан Незалежності, 2/18, вул. Хрещатик, 16)
Поруч з місцем загибелі людей під час трагічних подій зими 2014 року, незважаючи на протести громади міста і членів родин “Героїв Небесної сотні”, організовано черговий комерційно-розважальний заклад – на місці закритих раніше “L’Kaffa” і “Кафе на Майдані” тепер знаходиться кафе “Каратєль”.
Керівники ради профспілок Києва, які начебто передали приміщення під це кафе його засновникам на безоплатній основі, не бачать ні юридичних, ні моральних перешкод для існування закладу. Їхній аргумент: будівля Ради профспілок Києва формально має іншу адресу, ніж будівля Федерації профспілок України – не Майдан Незалежності, 2/18, а Хрещатик, 16, а отже, немає ніяких обмежень на відкриття там розважальних закладів. Однак, згідно протоколу Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Виконавчого органу Київської міської ради від 11.03.2014 за № 4, відповідно до Класифікатору надзвичайних ситуацій, затвердженого та введеного в дію наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 за № 457, ситуацію, що склалася у будівлях Федерації профспілок України (Майдан Незалежності, 2/18) та Київської ради профспілок (вул. Хрещатик, 16), визнано як надзвичайну. Відповідно до умов протоколу, будівлі мають бути повністю огороджені, доступ людей заборонений. На даний час протокол є чинним, однак умови його не виконані: будівля по вул. Хрещатик, 16 не огороджена, доступ туди людей відбувається на постійній основі, будівля за адресою Майдан Незалежності, 2/18 обнесена огорожею, однак доступ людей до неї не припинений (працює салон краси “Peter’s”).
Шановний Андрію Євгеновичу, звертаємось до Вас з проханням прикласти всі необхідні зусилля щодо забезпечення дотримання вимог нормативних актів всіма суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у столиці України, а саме: вжити невідкладних дій щодо припинення діяльності комерційних та розважальних закладів у будівлях Федерації профспілок України (Майдан Незалежності, 2/18) та Київської ради профспілок (вул. Хрещатик, 16), закрити вільний доступ людей до цих об’єктів, як це передбачено нормативними актами, та не допускати надалі відкриття там подібних об’єктів.
Підписанти звернення: ГО «Твій шлях», ГО «Родина Героїв Небесної Сотні», ГО «Київська міська спілка ветеранів АТО», ГО «Водно-моторний спортивно-фізкультурний клуб «Видубицький», ГО «Націонал-патріотичний рух України» та ГО «Україна Воля Життя».