Мета проекту:
Надати можливість дітям змінити місце перебування, відчути психологічне розвантаження, сприймати світ в яскравих фарбах, побачити перспективи світлого майбутнього, які реальні для кожної дитини.
Проведення серії реабілітаційно-відпочинкових поїздок по Україні для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей зі складними життєвими обставинами, дітей з малозабезпечених, багатодітних, неповних родин та тих, які опинилися в закладах інституційного догляду і виховання дітей у Донецькій та Луганській областях – дитячих осередках психокорекції та реабілітації.
Надати можливість дітям змінити місце перебування, відчути психологічне розвантаження, сприймати світ в яскравих фарбах, побачити перспективи світлого майбутнього, які реальні для кожної дитини.
Покращення соціально-психологічного стану та зниження рівня впливу травмуючих подій на дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей зі складними життєвими обставинами, дітей з малозабезпечених, багатодітних, неповних родин та тих, які опинилися в закладах інституційного догляду і виховання дітей у Донецькій та Луганській областях, шляхом проведення виїзних таборів психокорекції, реабілітації та духовного виховання.
Наша організація регулярно забезпечує заклади інституційного догляду і виховання дітей (сиротинці) у зоні військових дій на Сході України необхідною гуманітарною допомогою. За час існування організації було здійснено 59 гуманітарних поїздок на Схід, доставлено більше 150 тонн гуманітарного вантажу, охоплено 20 закладів інституційного догляду і виховання дітей. Також ми намагаємось розвивати дітей та проводимо різні майстер-класи та пізнавальні уроки. Починаючи з 2016 року організовуємо виїзні табори по Україні для дітей Сходу: з допомогою вихователів, волонтерів та фахівців діти отримують чудовий відпочинок, забувають про жахи війни, поглиблюють також знання української історії, мови та культури. Загалом, близько 500 дітей Сходу прийняли участь у таких поїздках.
В Україні нараховується більше 70 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. А якщо добавити до цього списку тих, які є в процесі отримання статусу, або знаходяться в інтернатних закладах, бо батьки, перебувають у складних життєвих умовах (наприклад, сім’ї алкоголіків, де діти не перебувають у родинах), то цифра суттєво перевалить за 100 тисяч. Про що говорити, якщо в тих же інтернатних закладах в нашій країні перебувають близько 100 тисяч дітей!
Згідно даних Департаменту з питань захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України, на території проведення антитерористичної операції на даний час залишається 6 тисяч дітей-сиріт (круглі сироти становлять близько 20% від загальної кількості) та діти позбавлені батьківської опіки. Переважна більшість цих дітей знаходиться під опікою найближчих родичів, тоді як в інтернатних закладах лишається близько тисячі дітей-сиріт.
Ми усвідомлюємо і розуміємо, що першочергово діти зони Сходу потребують окремої підтримки, як діти війни. Комплексне виховання і турбота за ними – запорука їх щасливого майбутнього, майбутнього регіону і всієї країни також.
Діти, які живуть з батьками знаходяться під їх опікою, тоді як за дітей сиротинців, тобто державних дітей, в першу чергу несемо відповідальність всі ми, адже з кожного з нас і починається Україна.
Кожна дитина мріє про щасливе майбутнє, а позбавлена батьківського піклування мріє про щасливе майбутнє зі своїми батьками. Значній кількості дітей-сиріт так і не судилося знайти власну родину: можливо через завеликий вік усиновителів, або через наявність братиків та сестричок, що значно знижує шанси знайти нову родину. Але ми з вами можемо подарувати їм частинку тепла, свою увагу, опіку та любов, можемо зробити їх трошки щасливішими, навіть залишаючи їх закріпленими за сиротницями. Наш проект допомоги таким діткам, націлений саме на це.
Реалізація проекту першочергово допомогає дитині пройти психологічне розвантаження, забути про жахи війни, сприймати світ в яскравих фарбах, показати перспективи світлого майбутнього, які реальні для кожної дитини.